Michal Tučný

Nezapomenutelný hudební interpret, který se podílel na písních, jež navždy změnily podobu české country. Skladby jako Blízko Little Big Hornu, Báječná ženská, Prodavač nebo třeba Tam u nebeských bran a Poslední kovboj zná asi opravdu každý, zapomínat nesmíme ani na Snídani v trávě, Chtěl bych být medvídkem, Cesty toulavý nebo poměrně vtipnou skladbu Já tajně cvičím.

Michal Tučný úzce spolupracoval se skladatelem Zdeňkem Rytířem, vystupoval ve skupinách Rangers, Rivals, Greenhorns a Fešáci. Málokdo asi ví, že Michal Tučný je opravdu původní profesí vyučený prodavač (ač se tak vyjadřuje v jedné své slavné písni). Michal se narodil jedenáctého ledna 1947 v Praze, umírá tamtéž o 48 let později (10.3.1995).

Texty Michala Tučného zná dnes asi opravdu každý z nás, stačí se jen trochu porozhlédnout po internetu nebo zavítat do některého z českých pohostinství, kde nestárnoucí Tučného "pecky" stále frčí při večerním hraní na kytaru. Sympatický "Poslední kovboj" se zapsal do dějin české country opravdu zlatým písmem.

Na českou hudební scénu vstoupil Michal Tučný v roce 1967, tehdy ještě se skupinou Rangers. Jeho začátky ale nebyly právě nejslavnější, Michal zpíval hlavně anglicky a k přechodu do češtiny (a tím pádem i k jeho vůbec nejslavnějším hitovkám) jej přimělo až setkání s Honzou Vyčítalem a vstup do skupiny Greenhorns, kde se dočkal podstatně většího aplausu.

Nejslavnější období Michalovy kariéry přišlo v 80. letech, spolupráce se Zdeňkem Rytířem v kapele Tučňáci fungovala opravdu náramně. Písně jako Poslední kovboj nebo Rád se brouzdám rosou zazněly takřka v každém českém rádiu a Michal se objevoval často i na televizních obrazovkách. „Nejsem zpěvák, ti jsou v Národním. Já jen zpívám lidem písničky,“ prohlašoval o sobě nezřídka.

Michal Tučný byl dvakrát ženatý (Ema Olmerová a později Marta Novotná), na jeho kariéru navázala dcera Michaela, která pravidelně doprovází například skupinu Fešáci.

Navštivte také

Doména petrkocman-fanclub.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 2219 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména petrkocman-fanclub.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.